K.Y.O.F

çay dökiim mi abi?
Kafa Yapıyor Oksijenin Fazlası, 3. yılını bitirdi. Elbette her üniversitede okuyan insan gibi bir David Fincher hayranı olup, Fight Club'da geçen Jack ve Tyler diyaloğundan yola çıkarak koymuştum bu blogun adını. Olay kısaca şöyledir, hatırlarsınız. "Uçaklarda neden oksijen maskesi takarlar bilir misin" der Tyler. "Nefes alalım diye değil mi?" diye saflanır, Jack. "Hayır" der, Tyler: "Oksijen kafa yapar. O an çok panikleyenleri sakinleştirir, hizaya sokar."

Her Fight Club hayranı gibi (o zamanlar Fight Club hayranı olmayanı dövüyorlardı) bana da çok acayip gelmişti filmin bu diyaloğu. İşte budur KYOF'un çıkış noktası.

Buralarda birkaç tur atan insanlar görmüştür, aslında KYOF bir müzik blogu olma iddiası yoktu, hala da yok. Paşa gönlüm ne isterse o konularda kalem oynatayım demiştim ama tabii müzik öyle sağlam bastırdı ki, tüm konuları bir şekilde oralara bağladık.

Tabii zaman zaman kişisel olarak kıllandığım konulara da, Twitter yanlışları ya da bilmemne doğruları diye de listeler, maddeler falan yaparak ara ara pencereyi açıp havalandırdım ortalığı. Elbette kişisel ilişkilere dayanan yazılar sayesinde kafam baya bi kazan oldu. Eh artık, bir yazarın tek kazası değildir kağıt kesiği diyerekten yırttım, ayrıca salakları ayıklamaya vesile oldu işte bu işler fena mı oldu?

Neyse efendim. Bu bloga yakın zamanda "en iyi 10 müzik blogu" anketi yaparak derece veren Indie İstanbul, köşesine buradan alıntı yaparak blogun istatistiklerinde deprem yaratan Melis Danişmend ve övgü dolu sözleriyle beni blogroll'larında ağırlayan tüm dostlara teşekkürü borç bilir, sevgilerimi sunarım. KYOF tüm gıcıklığıyla yayın hayatına devam ediyor.

***
orijinal sahne
Tyler Durden: [pointing at an emergency instruction manual on a plane] You know why they put oxygen masks on planes?
Narrator: So you can breath.
Tyler Durden: Oxygen gets you high. In a catastrophic emergency, you're taking giant panicked breaths. Suddenly you become euphoric, docile. You accept your fate. It's all right here. Emergency water landing - 600 miles an hour. Blank faces, calm as Hindu cows.
Narrator: That's, um... That's an interesting theory...